Проширено и надградено од Холанѓаните – Во Амстердам македонските јунаци ќе играат пред 16 илјади гледачи

Владата на Холандија дозволи да се прошири дозволениот број на фудбалски симпатизери од 12 на 16 илјади за сите натпревари во нашата група што ќе се играат на „Јохан Кројф“ арената.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *