Првото полувреме од Лигата на Европа најавува суперсезона (Видео)

Во првите 45 минути на стадионите на коишто се играат натпревари од Лигата на Европа од првиот денешен термин, не паднаа премногу голови, но неколку беа навистина убави.

Бобан Николов е во почетниот состав на унгарски МОЛ Види, но тимот на македонскиот репрезентативец губи со 0-1 од БАТЕ Борисов.

Вилијан ги замолкна навивачите на ПАОК во Солун. Грците повторно го имаат оној транспарент со провокативна содржина кон Македонија.

Серијата голови стартуваше уште во првата минута, со мајсторијата на Карлос Бака:

https://www.youtube.com/watch?v=ErchR8VG6VA

Евер Банега од Севилја погоди од слободен удар за 1-0. Ова е голот:

Погледнете каков гол даде Сар од француски Рен:

 

Резултати по првото полувреме: Акхисар – Краснодар 0-1, Бешикташ – Сарпсборг 0-0, Динамо Киев – Астана 2-1, Генк – Малме 1-0, Лацио – Аполон 1-0, Олимпик Марсеј – Ајнтрахт 1-0, МОЛ Види – БАТЕ Борисов 0-1, ПАОК – Челзи 0-1, Рапид Виена – Спартак Москва 0-0, Рен – Јаблонец 1-0, Севилја – Стандард Лиеж 2-1, Вилјареал – Ренџерс 1-0.

- Оглас -

Најнови вести