ПСЖ со гол во 90 минута се спаси од нов срам (Видео)

Пари Сен Жермен се намачи, но на крајот успеа да победи на гостувањето кај Брест со 2:1. Ова е 13-та победа по ред на Светците во дуели со овој ривал.

Солер го доведе фаворитот до предност од 1:0 со голот постигнат во 37 минута, но само шест минути подоцна, Брест израмни и на полувреме се замина со резултат 1:1.

Овој резултат беше до 90 минута, кога Лионел Меси одлично асистираше до Килијан Мбапе, а овој успеа да погоди за победа од 2:1. Овој погодок на Мбапе е јубилеен 3.000 гол за ПСЖ во француското првенство. Тоа е 12-тиот клуб во Француското првенство кој стигнал до 3.000 погодоци.

- Оглас -

Најнови вести