ПСЖ веќе го најде првото засилување за во јануари

Челниците на францускиот првак Пари Сен Жермен во најскоро време сакаат во своите редови да го видат 21-годишниот португалски репрезентативец Рубен Невес. Играчот за врска настапува за тимот на Вулверхемптон во Премиер лигата, каде што пристигна во јуни 2016 година, и тоа за сума од 20 милиони евра.

Минатата сезона Невес беше еден од најзаслужните што Вулверхемптон успеа да се врати во Премиер лигата, а и сезонава продолжува со добри игри. Токму затоа, за него интерес покажа ПСЖ, но „светците“ сигурно не се единствени кои би сакале да го видат Португалецот во своите редови.

Сепак, парижаните засега се најконкретни во понудата. Се споменува сума од 70 милиони евра за раскин на договорот на Невес со премиерлигашкиот тим, кој инаку е до 2023 година. Вулверхемптон нема проблеми со финансиите и сопствениците на овој клуб најавија дека нема да се залетуваат по пари за да го загубат еден од најдобрите играчи во екипата.

- Оглас -

Најнови вести