Работнички е пресилен за МЗТ Скопје 2

Најтрофејниот македонски кошаркарски клуб славеше со 103:58 против вториот тим на лутиот ривал, а младинците на МЗТ Скопје го одиграа првиот прволигашки меч.

Слични вести...