Расте капацитетот на Арената во Букурешт – Историскиот меч Македонија ќе го игра пред повеќе од 18 илјади гледачи

Првично беше одредено дека може да има околу 12.500 публика, па потоа и 16 илјади, а според последните информации, со Австрија ќе играме пред точно 18.360 гледачи.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *