Ремек-дело од мртов агол постигна играч на Хајдук (видео)

Хајдук Сплит и во второто коло од хрватското првенство не успеа да запише триумф, загуби дома со 1-2 од Осијек, меѓутоа погодокот за домаќините е вистинско ремек дело.

Марко Ливаја во 63-тата минута израмни на 1-1. Откако ја украде топката, истрча сам по десната страна и кога дојде моментот да нафрли, тој упати директен шут од мртов агол и го затресе подалечниот агол од мрежата.

https://twitter.com/NogometPlusNet/status/1419394969589227523

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести