Решено е: Мбапе нема да игра за ПСЖ

Францускиот првак Пари Сен Жермен, во првото коло од новото домашнот фудбалско првенство ќе биде без Килијан Мбапе. Од клубот потврдија дека Мбапе нема да биде во составот за утрешниот меч против Клермон.

Мбапе има повреда на адукторите и едноставно му е потребно уште време да мирува. Напаѓачот не беше во составот ниту за мечот против Нант во Суперкупот на Франција, на кој ПСЖ лесно победи со 4:0 и веќе го освои првиот трофеј во новата сезона.

Според коефициентите во Sport Life, ПСЖ нема да има проблем не само на овојмеч, туку воопшто гигантот од Париз нема да има никакви маки да го одбрани тронот во домашното првенство.

- Оглас -

Најнови вести