Квотите во Sport Life укажуваат кој ќе биде шампион во Франција и Германија (Фото)

Германската Бундеслига и француската Лига 1, кои стартуваат вечерва, не носат голема неизвесност околу тоа кој ќе биде шампион сезонава, барем според квотите кои ги има во Sport Life во пресрет на почетокот на новата сезона.

Во германскиот шампионат, се знае кој е топ фаворит: Баерн Минхен. Во претходните десет години, ниту еден друг тим не бил првак, па Баварците и сега е на „пол-позиција“. Без гол-машината Роберт Левандовски, но со приновите Садио Мане и со Матајс Де Лихт, Баерн уште вечерва во Франкфурт против Ајнтрахт треба да покаже колку може.

Квотата за Баерн да биде првак е 1.15.

Квоти помали од 100, им се даваат уште на Борусија Дортмунд, Лајпциг и Баер Леверкузен.

Во Франција, чудо би било ако ѕвездениот состав на Пари Сен Жермен не биде првак. Затоа и квотата за нивна титула е 1.10. Мбапе ќе го пропушти стартот на сезоната, но во Суперкупот се виде дека Меси и Рамос се во форма, а истото важи и за Нејмар кој остана кај Светците.

Чудо како она на Лил од пред две сезони е тешко повторливо, но интересна може да биде битката за второто место. Ако мислите дека ПСЖ сезонава нема да биде првак во својата земја, може одлично да заработите на Марсеј, Лион, Монако, Рен, Ница, Лил или некој друг.

Сите квоти за овие, и други посилни лиги низ Европа, може да биде најдете на сајтот на Sport Life.

- Оглас -

Најнови вести