Рецептот за европска круна е едноставен – Хрват во тимот и една магична бројка на дресот носат титула во ЛШ

На последните две финалиња стрелци беа играчи со 29-та на дресот, а и вечерва играше фудбалер од Хрватска, земја што имаше свој претставник на терен кај 9 шампиони во последните 10 финалиња

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *