Руската убавица најави изненадување, па загуби од Серена Вилијамс (Фото)

Една од најубавите тенисерки на ВТА турнирите, Виталија Дјатченко го доби првиот сет против Американката, но потоа експресно ги загуби следните два и е елиминирана на Ролан Гарос

Слични вести...

1 Response

  1. 28.05.2019

    […] проблем во дуелот со Виталија Дјатченко од Русија. Руската убавица го доби првиот сет со 6:2, а Вилијамс во немоќ, на почетокот на вториот сет почна […]