Санчо денеска си оди од Манчестер јунајтед?

Англискиот репрезентативец Џејдон Санчо денеска може да си замине од Манчестер јунајтед, објавија англиските медиуми.

Според медиумите, саудискиот Ал-Етифак денеска ќе се обиде да го убеди Санчо да се пресели на Блискиот Исток.

Желбата на Ал-Итифак, чиј тренер е Стивен Џерард, е да го донесе Санчо на едногодишна позајмица.

Санчо пред дербито со Арсенал се најде на удар на менаџерот на Јунајтед, Ерик тен Хаг, поради што беше изоставен од тимот.

- Оглас -

Најнови вести