Саудиски ефект – Еуфоријата во Њукасл трае, продадени се сите билети за мечот со Тотенхем

Само еден ден откако е објавено дека Јавниот инвестициски фонд од Саудиска Арабија го купи клубот, сите влезници за дуелот со Спарс на 17 октомври се рапродадени.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *