Њукасл се пофали: Саудијците се нови сопственици на премиерлигашот (Фото)

Трансферот на власта е веќе завршен и Јавниот инвестициски фонд од Саудиска Арабија е 100-процентен сопственик на Њукасл.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *