Се смени планот со Квоти на денот, сега се уште подобри (Фото)

Првичниот план за денешните Квоти на денот доживеа принудна измена поради одложувањето на мечот од Серија А меѓу Болоња и Интер, па како замена влета натпреварот од Копа Дел Реј во Шпанија меѓу Сарагоса и Севилја, па сега дури варијантата излезе подобра и има повисок вкупен коефициент од 13,7 во Sport Life.

Мечот во шпанскиот куп меѓу Сарагоса и Севилја ќе се игра од 18 часот и предлог во Квоти на денот е да се типува со комбиниран знак 2&0-3 со коефициент од 2.25.

Идентичен е и коефициентот за играта 1Х&ГГ за дербито во 20. коло во Серија А меѓу Милан и Рома.

Наполи отпатува за Торино и вечерва ќе игра против Јувентус, иако има големи проблеми и дури 7 отсутни играчи поради корона-вирус, па Старата Дама е фаворит.

Предлог во Квоти на денот е да се одигра 1&2-4 со коефициент од 2.70 во Sport Life.

Трите натпревари со овие варијанти можат да се одиграат на ист тикет, или да се комбинираат со сите останати игри од билтенот и дневниот додаток во Sport Life.

- Оглас -

Најнови вести