Сент Етјен подобар од Тулуз

Сент Етјен го совлада Тулуз со 3-2 во мечот од седмото коло во француската Прва лига. Од мечот богат со погодоци, само еден се постигна во првите 45 минути, а „виновник“ беше Диони во 23-тата минута за 1-0 во корист на гостите. Во второто полувреме Тулуз брзо успеа да го надополни минусот благодарение на Градел, но фудбалерите на Сент Етјен направија предност од два гола до 66-тата до 75-тата минута.

Кабелја и Салибур погодија за својот тим, а Дурмаз во 73-тата минута само го ублажи поразот на домаќините.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести