Серена Вилијамс се чекираше за Мелбурн, ќе атакува на осма титула на Отвореното првенство на Австралија

Најтрофејната активна тенисерка по едногодишна пауза, повторно ќе игра во Мелбурн, на првиот Гренд слем во сезоната.

Слични вести...