Шок за Милан: Ребиќ и Круниќ позитивни на коронавирус!

Милан објави соопштение дека неговите фудбалери Анте Ребиќ и Раде Круниќ се позитивни на коронавирус, и вечерва нема да може да играат на дербито против Јувентус. Ова е дополнителен хендикеп за Росонерите, кои од претходно знаеја дека нема да сметаат на услугите на првиот стрелец Златан Ибрахимовиќ.

Ребиќ и Круниќ се асимптоматски, и остануваат во изолација.

И Јуве има проблем со корионавирусот, и таму истотака двајца играчи (Квадрадо и Алекс Сандро) се заразени, Мората е повреден, па двата тима ќе бидат ослабени. Кај Милан, ќе го нема и суспендираниот Тонали, а освен Ибра, повреден е и Бенасер.

- Оглас -

Најнови вести