Сигурен лет на „орлите“, Ајнтрахт го декласира Хановер

Ајнтрахт Франкфурт ја продолжи традицијата од добри игри и резултати против Хановер и денеска повторно го совлада ривалот, овојпат со 4:1.

Домаќините најавија триумф со два гола во првиот дел, а го докусурија Хановер со уште два во второто полувреме. Стрелци за популарните „орли“ беа Н`Дика, Ребиќ, Де Гузман и Јовиќ, а почесниот гол за гостите го постигна Муслија.

По шест кола Ајнтрахт има 7 бодови на десеттата позиција, а Хановер е последен со два бода.

- Оглас -

Најнови вести