Синот на Михаел Шумахер се удри во ѕид, болидот уништен, возачот веднаш пренесен во болница (Видео)

Мик Шумахер кој е син на легендарниот седумкратен светски првак во Формула 1 шампионатот, Михаел Шумахер, имаше непријатен инцидент на квалификациите на трката за Големата награда на Саудиска Арабија.

Се возеше втората етапа од кваификациите, кога Мик со болидот при брзина од околу 170 километри на час, со страничниот дел удри во заштитната ограда.

- Оглас -

Најнови вести