Сите 12 меча од англиската лига ги одигра на ист начин и си доби 1.000.000 во Sport Life

Последното коло во англиската Чемпионшип донесе многу драма, по која Вест Бромвич албион се пласираше во Премиер лигата, а Нотингам форест на чуден начин испадна од Топ 6 и нема да игра во плејофот за пласман во елитата.

Освен расплетот за конечен пласман, ова коло посебно ќе го памти и еден играч во Sport Life, кој решил да уплати неверојатен тикет во Скопје. На тикетот се уплатени сите 12 натпревари кои се играа синоќа во втората по ранг лига во Англија. Сите натпревари се одиграни на ист начин, кој на крајот се покажа како добитен, и тоа за 1.000.000 денари.

ДА ИМА БАРЕМ ПО ЕДНО ГОЛЧЕ ВО ДВЕТЕ ПОЛУВРЕМИЊА

Без многу филозофии за тоа на кој тим му треба победа, на кој му е доволно нерешено или кој треба да загуби, обложувачот решил сите мечеви да ги одигра на голови. Сите 12 мечеви се одиграни на играта 1+I & 1+ II (дека во првото полувреме ќе има најмалку еден гол и дека во второто полувреме ќе има најмалку еден гол на мечот).

И чудото се случи. На сите 12 натпревари на полувремето имаше барем по еден погодок. На седум имаше дури и 2+ во првиот дел, а пет средби беа со минималниот потребен еден гол.

ТРЕСЕЊЕ БИЛО СЀ ДОДЕКА МИДЛСБOРО НЕ ДАДЕ ГОЛ ВО 90+2 МИНУТА

Од сите мечеви, вистинска драма се случуваше на дуелот Шефилд – Мидлсбoро. Во првите 22 минути двата тима дадоа по еден гол и тоа беше лесно фатено прво полувреме, но во вториот дел се случуваше драма. Мечот како да „сопре“ и резултатот 1:1 остана сè до 92-рата минута, кога гостите постигнаа гол за победа, која искрено не им значеше многу, но затоа многу го израдува обложувачот во Sport Life бидејќи тој погодок му донесе ЕДЕН МИЛИОН ДЕНАРИ.

РЕЧИСИ 300.000 ДЕНАРИ ОД ДОБИВКАТА СЕ БЛАГОДАРЕНИЕ НА БОНУСОТ ВО SPORT LIFE

Сите коефициенти на милионскиот тикет се меѓу 1.40 и 1.75, што значи дека се работи за игра која реално може да излезе. Платата на тикетот е 3.220 денари, а очигледно дека тоа е темпирано точно за да се „улови“ МИЛИОНОТ. Голем удел во милионскиот тикет има и акциската понуда на Sport Life, а тоа е „Лето на 500%“. Во оваа понуда се нудат бонуси за уплатени тикети барем од осум пара.

Со 12 уплатени мечеви, бонусот на добивката се зголемува за 40 отсто, што значи дека речиси 300.000 денари се дел од „Лето на 500“ со Sport Life.

Овој тикет е само уште една потврда дека среќата може во секој момент да ви се насмевне, па дури и на сите 12 меча во едно првенство да има барем по еден погодок во двете полувремиња.