„Сити арената“ во Трнава се претвори во бојно поле, се тепаа играчите и навивачите на Спартак и Слован (Видео)

Фудбалското дерби на Словачка меѓу Спартак и Слован во Трнава е прекинато во 16-тата минута, откако на теренот имаше големи инциденти и се степаа навивачите на двата тима и дел од играчите на двете екипи.

Имаше многу проблеми за припадниците на јавниот ред и мир за да ги смират воинствените хулигани од двете страни, па дури и играчите на двете екипи.

 

- Оглас -

Најнови вести