Скандал во Ајндховен, Тадиќ нападнат од хулигани и удрен со паричка по глава (Видео)

Србинот даде гол од пенал кој веројатно ќе му донесе титула на Ајакс, па беше нападнат од фановите на ПСВ.

Слични вести...