Со одлична тактика го освои Типстер купот и 100.000 денари, а сега најавува: „Следна е Среќната 13-ка“

Ненад В. е победник на Типстер купот на Sport Life за месец октомври. Тој успеа да погоди дури 12 тикети во еден месец и сосема заслужено ја освои главната награда од 100.000 денари. Како редовен играч на Sport Life, Ненад вели дека најважна е тактиката кај акциските понуди.

„Имав едноставна тактика: ги следев правилата. Секој ден уплаќав по пет тикет за 50 денари со шест натпревари и квота еднаква или поголема од 1.50. Ги мешав сите спортови, фудбал, кошарка, ракомет, тенис … едноставно се обидував, но добитната тактика беше играта на голови, 3+, на фудбалските натпревари. За мене ова е најголема добивка од игри на среќа и навистина се заблагодарувам на Sport Life. Досегашниот рекорд ми беше 84.000 денари.“ – задоволно вели Ненад.

Типстерот на месецот сега најавува следна цел, а тоа е освојување на главната награда од акциската понуда на Sport Life, Среќна 13-ка, каде главната месечна награда изнесува 120.000 денари.

„Како редовен играч во Sport Life најмногу ги играм фудбалските натпревари, а омилена ми е играта 3+. Секако, ги следам и учествувам во сите акциски понуди и игри кои ги организира Sport Life. Првата цел за оваа сезона е остварена, го освоив Типстер купот, а сега ќе атакувам и на Среќната 13-ка. Тактиката ќе остане иста и мислам дека 3+ повторно ќе биде среќна комбинација за мене.“ – дополнува Ненад.

Втората награда која изнесува 30.000 денари замина во рацете на Игорчо Д. со девет добитни тикети, додека третото место и наградата од 20.000 денари му припаднаа на Бобан Ј. со осум погодени тикети.

Типстер купот за месец ноември е во тек, а се уште не е доцна да се вклучите и да се обидете да дојдете до главната премија од 100.000 денари. Сите информација и моменталниот пласман во Типстер купот може да ги најдете на следниов ЛИНК.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести