Со Sport LIfe Олимписките игри веќе почнаа – Типувајте на своите фаворити во Токио (Фото)

Со Sport Life Олимписките игри во Токио веќе започнаа и понудата на обложувалницата е веќе објавена за многу спортови на кои можете да се обложувате на 7 дена пред стартот на спектаклот во Јапонија.

Игрите и официјално ќе почнат на 23. јули, Олимпијадата ќе трае до 8. август, а понудата на Sport Life како и секогаш ќе биде богата со голем сет на различни игри.

И сега имате можност да се обложите на своите фаворити во колективните спортови, фудбал, кошарка, одбојка, ракомет, безбол…

Топ фаворити се Шпанија во фудбал во машка конкуренција и САД, каде селектор е нашиот Влатко Андоновски во женска конкуренција.

Американскиот дрим-тим е апсолутен фаворит и на машкиот и на женскиот олимписки турнир во кошарка, Полска е број еден во машката одбојка, а фаворити за златото кај дамите се САД и Кина.

Интересни ќе бидат и натпреварите во ракомет, а во понудата на Sport Life има можност да типувате на победници на групите во сите колективни спортови.

 

- Оглас -

Најнови вести