Спалети до претседателот на Наполи: Ако го продадете Кулибали, ќе си поднесам оставка!

Наполи можеби во следната сезона ќе има нов тренер, бидејќи несогласувањата на актуелниот тренерот Лучано Спалети со претседателот на клубот, Аурелио Де Лаурентис, веќе стануваат големи, и може да стане невозможна нивната соработка во иднина.

Спалети не се согласува со доведувањето на Жерард Делофеу, а бара и да не биде продаден клучниот дефанзивец Калиду Кулибали. Плус тоа, Спалети даде изјава во која кажа дека во следната сезона многу тешко ќе биде да го освојат едно од првите четири места во Серија А, што сигурно не му се допаѓа на Де Лаурентис.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести