Спалети си направи тетоважа посветена на Скудетото (Фото)

По освоената титула во Серија А, тренерот на Наполи, Лучано Спалети, си направи тетоважа на раката. Од сега левата рака на Спалети ќе го има амблемот на Наполи и бројот 3 кај италијанското знаме, што означува трета титула за клубот во италијанското првенство.

За 64-годишниот Спалети ова е прва тетоважа. Тетоважата ја направи артистот Валентино Русо, кој има тетовирано и други фудбалски ѕвезди.

Спалети на десната рака си ги истетовира имињата на трите деца што ги има.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести