Специјална понуда за Баерн – Манчестер, одлични квоти за стрелец, период на прв гол, картони… (Фото)

Пресметката на Баерн Минхен и Манчестер јунајтед привлекува најголемо внимание вечерва во Лигата на шампионите, а за да ви биде поинтересно следењето на овој дерби-дуел, може да уплатите во Sport Life на некоја од многуте игри во Специјалниот сингл и да чекате финансиска добивка.

Во понудата има опција да типувате кој ќе биде прв стрелец на средбата или кој играч ќе даде гол кога било во текот на натпреварот. Тука фаворити се играчи на Баерн. За да има автогол на мечот, квотата е 7.00, а за повеќекратен стрелец е 2.20.

Според квотите, Баварците би требало и да го изведат првиот и последниот корнер, првиот пенал, а гостите да го добијат првиот жолт и евентуално ако има црвен картон. Шансите се изедначени за тоа кој тим прв ќе направи замена.

Може да се обложите и во кој период ќе падне првиот гол, најголеми шанси има резултатот да се отвори во првите 10 минути, или од 11-20 минута. Ако имате добро претчувство за бројот на корнери, и тоа ви стои на располагање, најголеми се шансите на мечот да има од 7 до 13 корнери.