Срамен потег на Рамос, намерно удри играч на П‘лзењ (видео)

Срамен потег на капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос. Дефанзивецот на „кралевите“ во обид да ја земе топката, со лакотот го удри противничкиот играч директно во лицето, удар по кој играчот на Викторија П‘лзењ заврши на тревата.

Рамос не само што не беше санкциониран по овој старт, туку судијата воопшто и не забележа што се случи и не досуди фаул во корист на домаќините. Сега се доведува во прашање неговиот старт врз Салах во минатогодишното финале во ЛШ, кој како што кажа Рамос, немаше намера да го повреди, а вечерва повторно ја покажа својата пргавост.

По половина час игра, Реал води со 2-0 против П‘лзењ со головите на Бензема и Каземиро.

https://twitter.com/fletcher_dyer/status/1060265077549490176

- Оглас -

Најнови вести