Српски коментатор „грмеше“ кога Ериксен им даде гол на Хрватите, а го немаше никаде при головите на Коцкестите (Видео)

Коментаторот на српската телевизија Арена спорт бурно го прослави голот на Кристијан Ериксен на дуелот Хрватска – Данска, а кога Хрватите постигнуваа голови, со тивок и тажен глас ги проследи погодоците.

Хрватските медиуми пишуваат за пристрасноста на коментаторот кому не му беше мило кога Коцкестите постигнуваа голови, а грмеше од радост кога Данска даде гол.

Слушнете:

- Оглас -

Најнови вести