Стандардна шема – Гача триумфално се јави: Вардар си е Вардар (Фото)

Вардар мина уште една тешка пречка, го доби дербито против Победа, а веќе стандардна шема станаа објавите на социјалните мрежи на голманот Филип Гачевски.

Со задолжителното селфи во режија на искусниот Горан Попов, Гачевски кусо вели: Вардар си е Вардар.

Најтрофејниот клуб се уште нема пораз во домашното првенство, и е единствената непоразена екипа во Лигата, за позиција на врвот со 20 бодови, 4 повеќе од Академија Пандев и пет од актуелниот првак Шкендија.

Триумфот на фудбалерите со голем успех го гарнираа и ракометарите, кои го нокаутираа моќниот Веспрем на гости, па сабота е ден за славје на „црвено-црното“ семејство на Вардар.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести