Страотен пад на Дурмиши, норвешкиот репрезентативец ја скрши раката (Видео)

Левото крило на Лацио, Риза Дурмиши, ја скрши раката на дуелот меѓу Ајнтрахт и Лацио, што е во тек, вечерва во последниот сет мечеви од второто коло во Лигата на Европа. Во финишот на првото полувреме, Дурмиши незгодно падна на раката, по што дојде до тешка скршеница.

https://twitter.com/lavozdelcalcio/status/1047933550169866240

- Оглас -

Најнови вести