Страшна повреда на Невен Суботиќ (Видео)

Невен Суботиќ, дефанзивецот на Сент Етјен, доживеа тешка повреда во првото полувреме на мечот против Бордо. Во првите 45 минути двете екипи дадоа по еден гол, но сè остана во сенка на повредата на Суботиќ.

Централниот дефанзивец сакаше да расчисти една ситуација од пред својот гол кога на него налета голманот на Сент Етјен и со колено го удри директно во главата и го нокаутираше.


Веднаш во теренот втрча лекарската екипа, а по лицето на српскиот фудбалер се разлеа крв. По неколкуминутна интервенција, Суботиќ беше пренесен во болница, каде што се надеваме дека сè ќе биде во ред со него.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести