Судиите си дремнаа, Вегас ги нокаутира ѕвездите на Далас (Видео)

НХЛ-франшизата што е последна формирана во најсилната хокеарска лига го доби вториот меч од плејоф-финалето во Западната конференција со 3:0 и израмни на 1:1.

Слични вести...