Супер кам-бек на Бердих, прв турнир по 6 месеци и веднаш меч за титула

Чешкиот тенисер во два сета го победи четвртиот носител Марко Чекинато и има одлично враќање на тениските терени со пласман во финале во Доха

Слични вести...