Тетовец е „среќлија“ на викендот

Со среќа и знаење, и со малку пари, некогаш може да се добие многу. Ова се потврди во случајот со еден играч кој уплатил ливче во Тетово.

Во обложувалница на „Спортлајф“ во Тетово во саботата е уплатено ливче кое заслужува да се најде на првото место на топ тикети за викендов. За уплата само од 30 денари, на играчот ќе му бидат исплатени дури 90.913 денари. Бонусот за мајсторот кој погоди 14 парови изнесува 32.635 денари.

На ливчето, најчестата игра е „1“ или „двојка“ со „2-5 гола“, а најголемиот коефициент е 3.75 (Дукла-Либерец е играна 1& 2-5 гола), додека останатите 13 се од 1.46 до 1.83.

Обложувачот се препотувал 25 минути и се молел Ватфорд и Манчестер јунајтед веќе да не даваат голови бидеќи му требаше и 0-3 гола, а во 65-тата минута беше 1-2. Исто така, не му требале веќе голови на Челзи со Кардиф сити во финишот бидејќи играл 2-5 гола, а конечниот резултат беше 5-0. Радост му има донесено и Реал Мадрид со изедначувачкиот гол кај Атлетик Билбао, бидејќи прогнозирал дека гостите нема да загубат и притоа дека на средбата ќе паднат 2-4 гола.

 

ВО ОХРИД, УПЛАТА ОД ИЛЈАДАРКА, ИГРАЧ ПОГОДИ 14 МЕЧА И КОЕФИЦИЕНТ ОД РЕЧИСИ 236

Најголема исплата, од 235.956 денари, и бонус од 67.416, доби играч кој своето ливче го уплатил во Охрид. Кај ова ливче уплатата е 1.000 денари. Играни се 14 парови, на конечен тип („кецови“ или „двојки“), а коефициентите се движат од 1.32 до 1.60. Тука „најкритични“ му беа неколку меча, на кои Барселона и Брага правеа пресврти, а Наполи во финишот ја погоди мрежата на Фиорентина.

 

- Оглас -

Најнови вести