ТОА Е ЛЕГЕНДА: Том Брејди фрли за 500-ти тачдаун во кариерата (Видео)

Том Брејди имаше историска вечер во американската НФЛ. Легендарниот квотербек успеа по 500-ти пат да фрли за постигнување на тачдаун. Брејди успеа да додаде до Џош Гордон, за кого ова беше прв постигнат тачдаун во кариерата. Гордон е 71 различен играч кој успеал да реализира по додавање на Брејди.

Повеќе додавања за тачдаун имаат само Пејтон Менинг (539) и Брет Фарв (508), но Брејди е единствен по тоа што успеал до оваа бројка да стигне играјќи само за еден тим.

Со расположен Брејди на теренот, Њу Ингланд пејтриотс немаа проблем и со 38:24 ги совладаа Индијанаполис колтс, за трета победа во петиот меч сезонава. Индијанаполис остана само на еден триумф од пет дуели.

- Оглас -

Најнови вести