Тренерот на Ајнтрахт вели: Наполи игра „антииталијански“ фудбал!

Утре во осминафиналето на Лигата на шампионите, Ајнтрахт го пречекува Наполи во дуел на ланскиот освојувач на Лигата ан Европа и тимот кој сезонава буквално гази во Серија А, а освен тоа, и игра убаво за око. Затоа тренерот на Ајнтрахт, Оливер Глазнер, рече дека Наполи не е типичен италијански тим.

- Оглас -

Најнови вести