Циркуз во Бразил: Фудбалери туркаа амбулантно возило (Видео)

Васко да Гама и Фламенго одиграа без победник (1:1) во дербито на бразилското првенство. Играчите кои се големи ривали на теренот, сепак во еден момент беа сплотен и тоа поради еден бизарен проблем. Мораа да го туркаа амбулантното возило кое „заглави“ на теренот.

Домашниот играч Бруно Силва се повреди и мораше да интервенира и Брза помош со своето возило и докторите. Силва на носилки беше внесен во возилото, но кога требаше да тргне кон болницата, се случи проблем. Возилото на Брза помош не можеше да стартува.

Фудбалерите чекаа, но залудно. Мораа да се „зафатат со работа“. Неколку играчи започнаа да го туркаат возилото, кое успеа да го запали моторот и конечно да се тргне од теренот. Ваквиот потег наиде на овации од трибините.

https://youtu.be/aEZElcqM2T8

 

- Оглас -

Најнови вести