Одлична НБА класа влезе во „Куќата на славните“ во Спрингфилд

Тони Кукоч, Крис Вебер, Крис Бош, Пол Пирс, Бен Валас и легендарниот Бил Расел како тренер со уште неколку познати лица во НБА-кошарката се новите членови на популарната Hall of Fame.

Слични вести...