УЕФА му изолира пола тим на Адријан Нухиу, Косоварите се чудат и протестираат

Комплетен хаос има со тестовите на ковид-19 што ги спроведе УЕФА, а Дрита ќе биде драстично ослабена пред денешниот квалификациски меч со Линфилд.

Слични вести...