Вардар 1961 разочарува и се мачи во нападот, Сегед поубедлив во Скопје отколку дома

Македонскиот ракометен првак Вардар 1961 има голема негатива од 9-16 по првото полувреме на дуелот од Лигата на шампионите кој се игра во „Јане Сандански“.

Првите 17 минути од натпреварот се покажаа како кобни за Црвено-црните и беа едни од најлошите во историјата на Вардар. По водството од 1-0, унгарскиот тим направи серија од 8-0 за водство од 8-1. Вардарци во првите 17 минути имаа дадено само два гола, па не можеа да се надеваат.

Пред мечот, на Тимур Дибиров од клубот му беше даден подарок по повод 1.000-тиот гол во ЛШ.

- Оглас -

Најнови вести