Вардар 1961 заборави да победува во Лигата на шампионите, петти пораз по ред

Лошото одиграното прво полувреме беше клучно за вечерашниот пораз на Вардар 1961 од Пик Сегед од 27-30. И пред една недела, тогаш во Унгарија, Сегед славеше против вардарци со три гола разлика.

За Вардар ова е петти пораз по ред во ЛШ. Во првото полувреме Вардар даде само 9 гола, а во второто 18, но тоа не беше доволно. Дибиров и Гаџа со по пет гола беа најефикасни во редовите на македонскиот првак.

- Оглас -

Најнови вести