Вардар дополнително ја освежи одбраната пред стартот на сезоната

Вардар со четири нови имиња ги засилиси своите редови во пресрет на новата сезона во Втората лига.

Црвено-црните дополнително ја подмладија одбраната со 21-годишниот бек Матеј Целески, 23-годишниот стопер Христијан Вецески, како и 25-годишниот Боби Целески како голманска опција за тренерот Грнчаров. Дефанзивецот Јорго Папули кој дојде од романска Стеауа на 21 година е уште едно засилување за најтрофејниот македонски клуб.

Вардар идната недела стартува со обврските во ВМФЛ, на домашен терен го пречекува тимот на Охрди во рамките од првото коло.

- Оглас -

Најнови вести