Вардар против Рајн Лекар Левен игра за чест (Фото)

Ракометарите на Вардар денеска од 16 часот го играат реванш натпреварот во плејофот за пласман во групите во Лигата на Европа против Рајн Некар Левен.

Битката е загубена уште на првиот натпревар кој се играше минатиот викенд во Скопје и кој заврши со триумф на гермаскиот тим од 25:34, па Црвено-црните на денешниот реванш играат за честа.

Во текот на летото, двојниот европски шампион доживеа голема реконструкција, си замина престедателот Михајло Михајловски и на негово место дојде поранешниот голман Борко Ристовски, а беше направен и голем ремонт во играчкиот кадар.

Квотите се на страната на германскиот тим кој е апсолутен фаворит, но вардарци имаат свои мотиви денеска да прикажат подобра игра од првиот меч.

- Оглас -

Најнови вести