Вашингтон, Калгари и Торонто со „четворки“ стартуваа во плејофот

Актуелниот НХЛ-шампион Вашингтон капитолс поведе со 1-0 во серијата против Каролина хурикејнс.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *