Велбек се изначека за гол, но вредеше да се чека за маестрални ножички против Норвич (Видео)

Поранешниот репрезентативец на Англија по 14 натпревари за Ватфорд, го постигна првиот гол и тоа неверојатно атрактивен.

Слични вести...