Велковски не е подготвен, Зајков ќе го замени за Лихтенштајн и Ерменија

Ѓоко Зајков доби дополнителен повик од селекторот Игор Ангеловски, како замена за повредениот Дарко Велковски. Двајцата соиграчи од златната генерација младинци што настапи во Полска на ЕП ги заменија местата, сега во селекцијата А.

Велковски има проблеми со задниот дел на бутниот мускул и не е подготвен за настапи. Подолг период и Зајков беше повреден, но тој сега е фит и ќе биде во комбинација за настап против Лихтенштајн во Скопје на 13-ти октомври и со Ерменија во Ереван три дена подоцна.

- Оглас -

Најнови вести