Вердер го искористи правилото што ги фаворизира гостите и остана во Бундеслигата (Видео)

Тимот од Бремен вечерва ремизираше 2:2 со Хајденхајм и благодарение на повеќе постигнати голови на гости, остана во насјилната германска лига.

Слични вести...