Телевизиски коментатор во Бангладеш се збрка, но покажа дека знае за Македонија (Видео)

Босанскиот фудбалер Недо Турковиќ постигна гол во натпревар од Купот на Бангладеш и на „Фејсбук“ сподели видео од својот погодок, а најголемо внимание привлече тоа што телевизискиот коментатор од оваа азиска земја, Недо, по грешка го нарече македонски напаѓач.

По овој гаф, и самиот Турковиќ се шегуваше на темата „Македонец“. Погледнете го ТУКА голот на Турковиќ и киксот на коментаторот.

- Оглас -

Најнови вести